Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
 
  Rekrutacja 2021/2022
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia
  Terminy postępowania rekrutacyjnego
  Terminy postępowania rekrutacyjnego

Logowanie ...
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2021-2022
  Ubezpieczenie NNW

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

  Bursa Szkolna w Bolesławcu
  Wniosek o przyjęcie do Bursy Szkolnej
  Film promocyjny

Logowanie


Kalendarz
Lipiec 2024
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Najbliższe święta:

Wakacje 2021
jeszcze

-1113 Dni
-23 Godzin
-48 Minut
-59 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

-925 Dni
-22 Godzin
-48 Minut
-59 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Pogoda Bolesławiec
ROZDANIE DYPLOMÓW CZELADNICZYCH W BOLESŁAWCU
W dniu 16.09.2011r. w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów czeladniczych i mistrzowskich, które organizuje Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości wraz ze Starostwem.
Całość przedsięwzięcia rozpoczęła się od powitania gości przez Etatowego Członka Zarządu Powiatu p. Dariusza Kwaśniewskiego. Na uroczystości nie zabrakło Starosty Cezarego Przybylskiego, całego Zarządu Cechu, dyrektorów szkół, kierowników praktycznej nauki zawodu, a przede wszystkim młodzieży, która na bardzo wysokim poziomie zdała egzaminy czeladnicze.
Wśród młodych czeladników nie zabrakło także uczniów ZSB, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia za zdanie egzaminów na bardzo dobrą ocenę.
Poziom zdawalności w powiecie bolesławieckim jest co rok bardzo wysoki, a młodzież przykłada się do tego, by jak najlepiej zdać egzamin czeladniczy i przez to być rzetelnymi „fachowcami”. Na koniec uroczystości zostali wyróżnieni pracodawcy, którzy najlepiej wykształcili młodzież, bo to ich wiedza praktyczna przekazywana młodym ludziom, najlepiej przekłada się na umiejętności i zdawalność młodzieży.


Dodane przez STRIX dnia wrzesień 16 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 2911 Czytań Drukuj
Witaj szkoło!
1 września jest dniem ważnym dla uczniów i pracowników szkoły. Kolejne wyzwania, sukcesy, czasem porażki - oto,co nas czeka. Jednak wróciliśmy do szkoły pełni zapału i energii. Życzymy wszystkim wytrwałości w podejmowaniu codziennych wyzwań.
Dodane przez STRIX dnia wrzesień 13 2011 21:06:21
0 Komentarzy ~ 1415 Czytań Drukuj
Osiemnastka w ZSB

Dnia 03 czerwca 2011 roku obchodziliśmy osiemnastolecie Technikum Nr 2 przy ZSB w Bolesławcu. Celem imprezy była integracja uczniów i nauczycieli, a także upowszechnienie sportowego, zdrowego stylu życia. Założenia te zrealizowaliśmy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Młodzież brała udział w licznych konkurencjach sportowych, np. w biegu na 400 m i 800 m, w meczu piłki nożnej, w gimnastycznym torze przeszkód na czas, w piłce plażowej oraz w wielu innych ciekawych zmaganiach sportowych. Dodatkową atrakcją było wspólne grillowanie z nauczycielami przy dźwiękach muzyki. Forma imprezy spotkała się z dużą aprobatą uczniów. Słoneczna pogoda i duch rywalizacji pozytywnie wpłynęły na samopoczucie młodzieży.Dodane przez STRIX dnia czerwiec 07 2011 11:43:38
0 Komentarzy ~ 3006 Czytań Drukuj
Sprzęt z najwyższej półki w ZSB
W Zespole Szkół Budowlanych gościli przedstawiciele firmy TPI, największego dystrybutora sprzętu geodezyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Podopieczni Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu spotkali się z przedstawicielami firmy TPI, największego dystrybutora sprzętu geodezyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej, w czwartek, 19 maja. Uczniowie mogli zapoznać się z urządzeniami geodezyjnym z najwyższej półki. W trakcie pokazu połączonego ze szkoleniem młodzi adepci budownictwa mieli okazję obliczyć powierzchnię boiska z dokładnością do 1 cm², a także zmierzyć komin bolesławieckiego Zakładu Energetyki Cieplnej z dokładnością do 1 mm.

Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych planuje już kolejne, tym razem z geodetami z terenu powiatu bolesławieckiego.


Dodane przez STRIX dnia maj 25 2011 10:06:47
0 Komentarzy ~ 2128 Czytań Drukuj
Targi Edukacyjne
25 marca odbyły się targi Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów. Przed uczniami klas trzecich stoi trudny wybór szkoły. To do nich była skierowana oferta powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Stanowisko przygotowane przez ZSB miało na celu utrwalenie opinii, że w naszej szkole uczy się kierunków naprawdę praktycznych, pożądanych na lokalnym rynku pracy. Budowlanka przygotowuje zarówno do wykonywania konkretnych zawodów, jak i - dzięki maturze - daje możliwość kontynuowania nauki na studiach. Młodzież w naszych murach nie tylko zdobywa wiedzę, ale ma także okazję do kreatywnego spędzania czasu.

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 23 2011 21:08:51
0 Komentarzy ~ 2609 Czytań Drukuj
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
Dnia 19 kwietnia 2011r. Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu zorganizował I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

W konkursie wzięło udział 5 zawodowych szkół ponadgimnazjalnych, m. in. Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu.
Celem konkursu było:
- motywowanie uczniów do nauki języka obcego
- kształtowanie umiejętności współdziałania i pracy w zespole
- rozbudzanie zainteresowania uczniów problematyką realioznawczą
- propagowanie idei tolerancji i przyjaźni w stosunkach między narodami. Uczniowie ZSB w składzie: Damian Koński ( 2b ), Kordian Matkowski ( 2b ), Gabriela Zarzycka ( 3a ) i Adam Dołęga ( 3b ) zajęli II miejsce, wykazali się szeroką wiedzą krajoznawczą i znajomością języka niemieckiego.

Do konkursu przygotowywała uczniów pani mgr Aneta Polak.
W przyszłym roku szkolnym 2011/2012 odbędzie się II edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Tym razem gospodarzem konkursu będzie Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu.


Dodane przez STRIX dnia kwiecień 19 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 3014 Czytań Drukuj
KONKURS POLONISTYCZY W ZSB
Dnia 18 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu odbył się Konkurs Polonistyczny Klas Maturalnych.Celem konkursu było powtórzenie i utrwalenie, a zarazem sprawdzenie wiadomości zdobytych przez uczniów w ciągu czteroletniej edukacji z języka polskiego.


Konkurs filmowany i emitowany był przez telewizję Azart-Sat Bolesławiec.

Szanowne jury: Pani mgr Alicja Brusiło, Pani mgr Maria Sobolska, ks. mgr Paweł Adres

Młodzież była bardzo zadowolona z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i tym samym wzmocnienia wiary we własne siły. Organizatorem tego konkursu była Pani mgr Sylwia Lipska.


Zwycięska drużyna klasa IV TA

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 18 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 4452 Czytań Drukuj
Studniówka!
Uczniowie klas czwartych wraz z rodzicami i nauczycielami fantastycznie bawili się tej wyjątkowej nocy w Klubie Garden. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem.

Kilkugodzinna zabawa na parkiecie była dodatkowo urozmaicona poprzez programy artystyczne przygotowane przez abiturientów.

Koleżankom i kolegom z klas czwartych gratulujemy udanej zabawy. Jednocześnie wierzymy, że czas, który pozostał do egzaminu maturalnego, wykorzystają efektywnie. Powodzenia na egzaminach!


Dodane przez STRIX dnia styczeń 13 2011 21:11:21
0 Komentarzy ~ 3532 Czytań Drukuj
ZSB: warsztaty szkolne otwarte
Warsztaty w Zespole Szkół Budowlanych zostaną doposażone w sprzęt specjalistyczny warty 1 mln 200 tys. zł.

W czwartek, 18 listopada, w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu otwarto warsztaty szkolne, które będą funkcjonować w ramach modernizacji Centrów Kształcenia Zawodowego, unikatowego projektu obejmującego swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk. Już wkrótce warsztaty ZSB zostaną doposażone w sprzęt specjalistyczny warty 1 mln 200 tys. zł, a młodzież z powiatu bolesławieckiego i powiatów ościennych będzie mogła kształcić się w zawodach: technik geodeta, technik budownictwa i technik architektury krajobrazu.
- To ważny moment w rozwoju szkoły - mówi Jacek Jurkiewicz, dyrektor placówki. - Z roku na rok ZSB staje się szkołą coraz nowocześniejszą i dostrzeganą nie tylko w naszym powiecie, ale i na Dolnym Śląsku.
W uroczystym otwarciu warsztatów uczestniczyli: starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, wicestarosta Stanisław Chwojnicki, naczelniczka Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu Alicja Krzyszczak, przewodniczšcy Rady Powiatu Karol Stasik i członek Zarządu Powiatu Dariusz Kwa�niewski.

Dodane przez STRIX dnia styczeń 13 2011 11:19:19
0 Komentarzy ~ 3459 Czytań Drukuj
Koncert Noworoczny
Dnia 05.01.2011 roku w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Bolesławcu Zespół Szkół Budowlanych zorganizował Koncert Noworoczny. Dla uczniów i mieszkańców miasta zagrał kwartet Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Przy wtórze instrumentów muzycy zaśpiewali m.in. kolędy francuskie, niemieckie, polskie. Koncert wzbogacony był cennymi informacjami o zwyczajach świątecznych różnych narodowości, jak i pochodzeniu śpiewanych przez nas kolęd.
Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych gorące podziękowanie składa na ręce Księdza Prałata Józefa Gołębiowskiego za udostępnienie kościoła, w którym można było w sposób szczególny poczuć klimat świąt.

Dodane przez STRIX dnia styczeń 13 2011 11:12:17
1 Komentarzy ~ 2223 Czytań Drukuj
Łukasz Kapral stypendystą premiera

Uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

30 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród laureatów znalazł się Łukasz Kapral, podopieczny Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Łukasz uzyskał najwyższą Średnią ocen w szkole - 5,00. W etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zajął 10 miejsce, a w szkolnym konkursie Super Belki był bezkonkurencyjny.Dodane przez STRIX dnia styczeń 13 2011 11:02:21
2 Komentarzy ~ 3535 Czytań Drukuj
Strona 65 z 66 << < 62 63 64 65 66 >


http://zsbboleslawiec.biposwiata.pl/
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar