Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
 
  Rekrutacja 2021/2022
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia
  Terminy postępowania rekrutacyjnego
  Terminy postępowania rekrutacyjnego

Logowanie ...
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2021-2022
  Ubezpieczenie NNW

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

  Bursa Szkolna w Bolesławcu
  Wniosek o przyjęcie do Bursy Szkolnej
  Film promocyjny

Logowanie


Kalendarz
Grudzień 2023
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Najbliższe święta:

Wakacje 2021
jeszcze

-895 Dni
-2 Godzin
-9 Minut
-6 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

-707 Dni
-1 Godzin
-9 Minut
-6 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Pogoda Bolesławiec
Relacje z praktyk zagranicznych
Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu zawsze stał na stanowisku, że jakość kształcenia zawodowego jest priorytetowa. Wiedza teoretyczna musi być poparta solidnymi, konkretnymi umiejętnościami praktycznymi. Od 2004 roku realizujemy projekty w ramach programu edukacyjnego Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”, dzięki którym młodzież naszej szkoły ma szansę odbywać praktyki zagraniczne.
Program ten ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Praktykanci doskonalą swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich (za leonardo.org.pl).
W 2004 roku Zespół Szkół Budowlanych nawiązał współpracę z Domem Europejskim (Europa-Haus Leipzig) w Lipsku (Niemcy). Jest to Stowarzyszenie specjalizujące się w nawiązywaniu oraz utrzymywaniu dobrych kontaktów między partnerami i członkami Unii Europejskiej

Od 1997 roku Europa-Haus Leipzig koordynuje praktyki i staże w ramach umów partnerskich (zawieranych w ramach programów Leonardo da Vinci, Sokrates, Comenius) dla młodzieży szkół polskich, francuskich, holenderskich, niemieckich, hiszpańskich łotewskich, czeskich, słowackich, ukraińskich. Owocem wspólnych starań Dyrektora Jacka Jurkiewicza i Pani Marii Peter -Prezesa Europa-Haus było zorganizowanie miesięcznych praktyk zawodowych dla ośmiu grup stażowych, czyli ponad 200 uczniów naszej szkoły. Tematyka wyjazdów stażowych była bardzo różnorodna, m.in.: Recykling i segregacja odpadów komunalnych, Podnoszenie jakości kształcenia poprzez staż zawodowy, Nowe trendy w budowaniu architektury krajobrazu. Praktyki zagraniczne odbywali uczniowie Technikum Budownictwa, Technikum Ochrony Środowiska oraz Technikum Architektury Krajobrazu.Warto nadmienić, że dotychczasowe dofinansowanie projektów w ramach programu Leonardo da Vinci osiągnęło kwotę 381 842 €.


W 2010 roku Zespół Szkół Budowlanych zrealizował dwa wyjazdy młodzieży do Lipska. Pierwszy projekt: Nowoczesne trendy w budownictwie architektury krajobrazu dla trzydziestu uczniów zrealizowany został w kwietniu. W październiku grupa kolejnych trzydziestu Beneficjentów brała udział w Projekcie zatytułowanym Ochrona kulturowo-historycznego krajobrazu ogrodów i parków regionu Saksonii. Łączna kwota pozyskanych funduszy na wyjazdy stażowe młodzieży szkolnej w 2010 roku wyniosła 128 176 €.Na co przeznaczane są tak duże środki finansowe? Podczas pobytu w Niemczech uczniowie mają zapewnione noclegi, bilety miesięczne, są ubezpieczeni, otrzymują kieszonkowe. Ponadto dbamy o ich rozwój kulturalny. Pod czujnym okiem opiekunów z Polski oraz pracowników Europa-Haus młodzież poznaje historię i zabytki Lipska, zwiedza muzea, zapoznaje się z aktualnymi ekspozycjami Targów Lipskich. Przed wyjazdami uczniowie przechodzą intensywne szkolenia językowe, które są kontynuowane w Niemczech. Praktyki odbywają się w sprawdzonych, solidnych niemieckich firmach. Nasi uczniowie współpracowali m.in. przy budowie i utrzymaniu Stadionu Centralnego w Lipsku. Uczestnicy realizujący program nie tylko zdobyli cenne doświadczenia związane z nauczanym kierunkiem, ale także podnieśli swą kreatywność, przedsiębiorczość, indywidualną samoocenę oraz znajomość branżowego języka niemieckiego. Potwierdzeniem tych umiejętności są certyfikaty Europass-Mobilność, które trafiły już do ponad stu naszych uczniów.

Ciekawa forma realizowanych projektów sprawia, że uczniowie rozwijają się na wielu płaszczyznach. Cennym doświadczeniem jest sprawdzenie się w nowych warunkach – z daleka od rodziny i bliskich. Zespoły klasowe integrują się, a wraz z poznawaniem innych kultur, lepiej poznają siebie. Nawiązują się nowe znajomości, przyjaźnie.

Uczestnicy programu mają ułatwiony start w tzw. dorosłe życie po ukończeniu technikum. Mają wyższe kwalifikacje od swoich rówieśników, są silniej zmotywowani do kontynuowania nauki i doskonalenia języka obcego. Nabyte umiejętności praktyczne przenoszą i wykorzystują w rozwoju zawodowym. Z kolei nasi partnerzy zyskali nowe doświadczenia związane ze szkoleniem młodzieży polskiej w wielu branżach zawodowych oferowanych przez naszą placówkę.

Nieustannie pracujemy nad nowymi projektami. Kontynuujemy bardzo owocną współpracę z Europa-Haus, ale pozyskujemy również nowych partnerów. Chcemy, aby nasi uczniowie mieli szansę lepiej poznać warunki pracy i kulturę także w innych państwach sąsiadujących z Polską. Mamy nadzieję, że w najbliższym roku szkolnym uda nam się zorganizować czterotygodniowe praktyki w Czechach.

E. Dacewicz, A. Łukaszewska


http://zsbboleslawiec.biposwiata.pl/
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar