Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
 
  Rekrutacja 2021/2022
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia
  Terminy postępowania rekrutacyjnego
  Terminy postępowania rekrutacyjnego

Logowanie ...
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2021-2022
  Ubezpieczenie NNW

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

  Bursa Szkolna w Bolesławcu
  Wniosek o przyjęcie do Bursy Szkolnej
  Film promocyjny

Logowanie


Kalendarz
Marzec 2023
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta:

Wakacje 2021
jeszcze

-633 Dni
-3 Godzin
-9 Minut
-8 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

-445 Dni
-2 Godzin
-9 Minut
-8 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Pogoda Bolesławiec
Tydzień olimpiad w ZSB
TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB

"TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB"

26 listopada br. odbyła się Olimpiada Solidarności „Dwie Dekady Historii” Ogólnopolski Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych - VI edycja 2018/2019, etap I, szkolny

26 listopada br. uczniowie technikum budowlanego z klasy I, II i III rywalizowali w szkolnych eliminacjach XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do I etapu przystąpiło 14 uczniów. Najlepsi pojadą na eliminacje okręgowe do Zielonej Góry.

27. Listopada br. odbyła się Olimpiada Podstaw Przedsiębiorczości (zasięg dolnośląski) – IV edycja, etap I szkolny. Test pisało 16 uczniów z klasy I i III technikum.

Życzymy powodzenia na dalszych etapach


TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:47:38
0 Komentarzy ~ 487 Czytań Drukuj
Dzień Języków Obcych
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

"DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH"

W październikowy czwartek świętowaliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Bawiliśmy się doskonale podczas licznych konkursów, quizów i piosenek. Dla smakoszy nie zabrakło też doskonałego jedzenia, ponieważ stanowiska przedstawiające kulturę i tradycje krajów europejskich aż uginały się pod ogromną ilością jadła i napojów.

Nie zabrakło tez zaproszonych gości. W tym roku był to pochodzący z Włoch Pan Sandro Tascioni, właściciel pizzerii Bella Italia wraz z żoną.

W konkurencji na najciekawsze stanowisko zwyciężyła klasa III AB przedstawiające Włochy, zwycięzcą quizu okazałą się klasa 1, w quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych bezkonkurencyjny był Marcel Hruzd z klasy II AL, a w rozsypance zdaniowej prym wiodła Oliwia Miszkiewicz z klasy IV LG.


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:40:00
0 Komentarzy ~ 477 Czytań Drukuj
Samorząd Uczniowski
NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!

"NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!"

W Dniu dzisiejszym oficjalnie podziękowaliśmy Dotychczasowej Przewodniczącej Samorządu Szkolnego, Paulinie Pawłowicz, za godne pełnienie swoich obowiązków i cztery lata wytężonej pracy.

Paulina przekazała swoje obowiązki nowo wybranej przewodniczącej - Annie Piturze.

Gratulujemy Aniu i życzymy Ci wytrwałości, pomysłowości i satysfakcji z pełnienia nowej funkcji.


NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:35:55
0 Komentarzy ~ 544 Czytań Drukuj
Wycieczka zawodoznawcza
Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

"Wycieczka edukacyjna do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja"

Uczniowie Technikum Budowlanego i Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyli w kolejnej wycieczce edukacyjnej, tym razem w Bolesławcu, gdzie młodzież zapoznała się z pracami budowlanymi oraz konserwatorskimi prowadzonymi w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja przy ul. Kościelnej.

A czego się dowiedzieliśmy? Oto relacja ucznia klasy 3AB, Mateusza Dobrowolskiego:
Podczas piątkowej wycieczki zobaczyliśmy szereg prac konserwatorskich prowadzonych w bolesławieckiej Bazylice. Oprowadzający nas Konserwator Zabytków, Pan mgr Bohdan Jackiewicz, pokazał nam i wytłumaczył jak były odtwarzane zniszczone płyty epitafijne oraz przykryte tynkiem portale. Zobaczyliśmy jak odbywa się piaskowanie ścian kamiennych oraz uzupełnianie brakujących fragmentów gzymsu z wykorzystaniem przygotowanych szablonów. W trakcie wizyty na budowie jeden z konserwatorów uzupełniał ubytki w ścianach kamiennych i spoinach wraz z ich tzw. scaleniem kolorystycznym. Byliśmy świadkami trwających prac brukarskich. Nasz przewodnik wyjaśnił nam jak wykonano izolację poziomą obiektu z zastosowaniem iniekcji ciśnieniowej.


Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:31:48
0 Komentarzy ~ 471 Czytań Drukuj
Zagrożenia pożarowe
Zagrożenia pożarowe

"Zagrożenia pożarowe"

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wzięli udział w konferencji dotyczącej zagrożeń pożarowych w budynkach mieszkalnych, zorganizowanej przez bolesławiecką Straż Pożarną.

Konferencja miała przede wszystkim za zadanie ostrzegać przed pożarami budynków w okresie grzewczym i uczulić słuchaczy na uszkodzenia powstające w kominach spalinowych i wentylacyjnych. Rozlosowano też upominki, których większość trafiła do uczniów Budowlanki, za co serdecznie dziękujemy.


Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe Zagrożenia pożarowe


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:26:59
0 Komentarzy ~ 485 Czytań Drukuj
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 21.01.2019 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia grudzień 16 2018 11:41:50
0 Komentarzy ~ 594 Czytań Drukuj
DZIEŃ OTWARTY
Dzień otwarty w ZSB

Drodzy Rodzice!!!


22 listopada zapraszamy serdecznie na Dzień Otwartych Drzwi. O godzinie 16.30 przewidziane są zebrania klasowe z wychowawcami. Wszyscy nauczyciele będą na Państwa czekali do godziny 18.00 w swoich klasach, gdzie będzie można indywidualnie porozmawiać o sukcesach i postępach Naszych dzieci.

Harmonogram Dnia Otwartego jest : tutajDodane przez Hyde dnia listopad 22 2018 12:27:59
0 Komentarzy ~ 613 Czytań Drukuj

Zostań uczniem na szóstkę!

Zostań uczniem na szóstkę!
OGŁOSZENIE O NABORZE DO PROJEKTU


Ogłaszamy nabór dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu – uczestników zajęć dodatkowych, wycieczek naukowych i programów stypendialnych realizowanych w ramach projektu „Siedem szkół na szóstkę – poprawa jakości kształcenia w powiecie bolesławieckim” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.


Nadrobisz zaległości, rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania lub odwiedzisz ciekawe miejsca w Polsce.

Termin składania zgłoszenia: od 01.12.2018 do 15.12.2018 r.


Uczniowie, chętni do udziału w zajęciach wyrównawczych lub rozwijających uzdolnienia, proszeni są o zapoznanie się z treścią Regulaminu Rekrutacji, następnie prawidłowe wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych, dostępnych w sekretariacie szkoły, na stronach szkoły oraz Powiatu Bolesławieckiego! Zapytaj też o udział w projekcie koordynatora p. Elżbietę J. Dacewicz.


Gwarantujemy ciekawy program zajęć
z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.
Udział w projekcie jest bezpłatny! Zapraszamy!


Do waszej dyspozycji oddajemy Koła zainteresowań: Koło fizyczne, Koło ICT, Koła matematyczne, Koło chemiczne, Koło ekologiczno-przyrodnicze, Koło przyrodniczo-matematyczne.
W ramach realizacji projektu będziesz mógł uczestniczyć w wielu ciekawych wyjazdach naukowych, w tym w wyjeździe naukowo-przyrodniczym do Białowieży !!!Dodane przez Hyde dnia listopad 18 2018 16:44:21
0 Komentarzy ~ 574 Czytań Drukuj
Matura diagnostyczna


Chociaż jeszcze nie kwitną kasztany ... próbna maturaZa kilka dni uczniowie klas czwartych sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności podczas próbnej matury. Na podstawie jej wyników abiturienci będą mogli sformułować dla siebie rekomendacje do dalszej pracy. Liczymy, że podołają wyzwaniu, które niegdyś nazywano egzaminem dojrzałości.Dla maturzystów przygotowaliśmy harmonogram zmagań:

Jak zwykle zaczynamy od egzaminu z języka polskiego w zakresie podstawowym, potem będzie matematyka, języki obce i pozostałe przedmioty:

20 listopada o godz. 9.00 – początek próbnej matury z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min., po przerwie – próbna matura z języka polskiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 180 min.
Dla uczniów:
13:00 - Publikacja arkusza z j.polskiego PP wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl
18:00 - Publikacja arkusza z j. polskiego PR wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl


21 listopada o godz. 9.00 – próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min., następnie – próbna matura z matematyki w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 180 min.

Dla uczniów:
13:00 - Publikacja arkusza z matematyki PP wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl
18:00 - Publikacja arkusza z matematyki PR wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl


22 listopada o godz. 9.00 – to język angielski w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min. oraz – próbna matura z języka angielskiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 150 min.

22 listopada o godz. 9.00 – matura z języka niemieckiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min., po przerwie – próbna matura z języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 150 min.

Dla uczniów:
13:00 - Publikacja arkusza z j. angielskiego PP oraz z j. niemieckiego PP wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl
18:00 - Publikacja arkusza z j. angielskiego PR oraz z j. niemieckiego PR wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl


23 listopada o godz. 9.00 – matura diagnostyczna z przedmiotów dodatkowych (Biologia, Fizyka, Geografia Historia Wos)

Dla uczniów:
13:00 - Publikacja arkuszy z przedmiotów dodatkowych wraz z modelem odpowiedzi dla uczniów na www.operon.pl
Uczniów klas młodszych prosimy o wyrozumiałość i życzliwość dla starszych kolegów w tych szczególnych dniach. Trzymajcie za nich kciuki! Pamiętajcie, że już niedługo na Was też czekają egzaminy! comfortDodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 21:35:04
0 Komentarzy ~ 644 Czytań Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości"Narodowe Święto Niepodległości"Z okazji Narodowego Święta Niepodległości został ogłoszony konkurs na filmik będący ilustracją piosenek związanych z polskimi tradycjami patriotycznymi okresu walki o odzyskanie przez państwo polskie niepodległości i ponowne pojawienie się po 123 latach na mapach Europy i świata.

Prawie wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przekazały komisji konkursowej efekty swojej ciężkiej pracy.

W związku z powyższym komisja wybrała zwycięzcę. Jest to filmik przygotowany przez klasę II AL (technikum).

Na wyróżnienie zasłużyła - zdaniem oceniających - klasa I B (techniczna).
Obie klasy otrzymają ufundowane przez Dyrektora szkoły nagrody.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy, że włączyli się w obchody 100. rocznicy Święta Niepodległości.


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:44:10
0 Komentarzy ~ 622 Czytań Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

"Narodowe Święto Niepodległości"Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które upamiętnia bardzo ważne dla Polski wydarzenia sprzed 1918 roku. Prawie 100 lat temu, 11 listopada 1918 r. Polska stała się wolnym i niezależnym krajem. Zawdzięcza się to marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. To on stanął na czele Armii Polskiej i przejął naczelne dowództwo nad wojskiem. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy. Z tego względu 11 listopada jest tak uroczyście obchodzony w naszym kraju.

Społeczność Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w godny sposób włączyła się w obchody 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowując montaż słowno-muzyczny i biorąc udział we Mszy Świętej Niepodległościowej. Dnia 9 listopada o godz. 11:11 w Kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla rozbrzmiały słowa Hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” i pieśni „Marsz, marsz Polonia”. Doniosłości wydarzeniu dodała również uroczysta oprawa Mszy Świętej Niepodległościowej, koncelebrowana przez szkolnego kapelana ks. Bartłomieja Marandę, w której rozbrzmiały przejmujące słowa pieśni z czasów walki o niepodległość: „Modlitwy obozowej” oraz „Boże, coś Polskę”.


Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:33:59
0 Komentarzy ~ 602 Czytań Drukuj
Strona 6 z 66 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>


http://zsbboleslawiec.biposwiata.pl/
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar